Pályázatok mezőgazdaság kategóriában
A kertészeti ágazat nagyszabású támogatása.
Borászati és szőlészeti eszközök beszerzésére ismét támogatás kapható.
Digitális és precíziós technológiák meghonosítása a szántóföldön és a kertészetben.
Az állam támogatást biztosít a megtermelt szántóföldi és egyéb termények tárolási, szárítási és tisztítási kapacitásainak fejlesztéséhez, új üzemek létesítéséhez, a meglévő üzemek korszerűsítéséhez.
A fejlődőképes kisméretű gazdaságok támogatására kiírt pályázat.
A kertészetek növényházainak és hűtőkapacitásának fejlesztésére kiírt pályázat.
A járványos állatbetegségek megelőzéséhez korszerű technológiák beszerzését és kiépítését teszi lehetővé.
A baromfi- és sertéságazat bizonyos tevékenységeit támogatja ez a rendelet.
A kertészeti ágazat versenyképességének fokozása érdekében borszőlő ültetvények telepítése támogattatik.
Mezőgazdasági és feldolgozó üzemek kaphatnak támogatást innovatív és környezetbarát, energiahatékonyság javítását szolgáló fejlesztések megvalósítása érdekében.
A pályázat célja a tanyák lakóépületének felújítása, elősegítve azok állagmegóvását, valamint lakó- és vagyonbiztonsági eszközök, rendszerek, a biztonságot fokozó kommunikációs eszközök beszerzése, telepítése.
A pályázat célja a tanyasi gazdálkodás megújítása, újjáélesztése, a tanyasi életmód hátrányainak csökkentése sokoldalú fejlesztési célok támogatásával.
A magyar méhészet támogatására indított három éves program.
A mezőgazdasággal főállásban foglalkozni kívánó fiataloknak nyújt induló támogatást 40.000 euró értékben a pályázat.
A pályázat a falusi szálláshelyek létesítését és turisztikai attrakciók megvalósítását támogatja.
A Kertészeti gépbeszerzés pályázat kifejezetten a kertészeti ágazat gépeinek beszerzését támogatja. Maximális támogatás 10 millió Ft.
Támogatás borászati üzemek számára borászati gépek, technológiai berendezések beszerzéséhez, meglévő technológia vagy gépek korszerűsítéséhez, illetve építéssel járó fejlesztési beruházásokhoz.
A felhívás célja a mezőgazdasági termelés biztonsága és a klímaváltozáshoz való alkalmazkodása érdekében a vízvisszatartás, a vízkészleteinkkel való fenntartható gazdálkodás, takarékos öntözési technológiák elterjesztése, a klímaváltozásnak ellenálló termelési módszerek és fenntartható területhasználat biztosítása.
A pályázat az állattartás fejlesztését célozza meg azáltal, hogy az állatok javát szolgáló szigorú higiéniai és takarmányozási előírásokat teljesítsék a gazdálkodók.
A pályázat célja: Juh- és kecsketartó gazdaságokban a versenyképesség és energiahatékonyság növelése.
A pályázat célja: Állattartó gazdaságokban a versenyképesség és energiahatékonyság növelése. Támogatott állatfajok: lófélék, húsgalamb, strucc, emu, fürj, nyúl, csincsilla, méh.
A pályázat célja: Baromfitartó gazdaságokban a versenyképesség és energiahatékonyság növelése.
A pályázat célja: Sertéstartó gazdaságokban a versenyképesség és energiahatékonyság növelése.
A pályázat célja: Szarvasmarhatartó gazdaságokban a versenyképesség és energiahatékonyság növelése.
A pályázat célja: a kertészeti ágazatok versenyképességének fokozása üvegházak építésével és korszerűsítésével.
A felhívás célja a kertészeti ágazatok versenyképességének, hozzáadott érték termelésének növelése az új, innovatív és környezetbarát kertészeti termesztés technológiák és termesztési módok elterjesztésének valamint a post-harvest tevékenység eszközeinek beszerzésének támogatása révén.
A támogatás különösen az adottságaik és ambícióik alapján fejlődőképes kis méretű mezőgazdasági termelők jövedelemszerzését és stabilitását segíti elő.
A pályázat célja: a kertészeti ágazatok versenyképességének fokozása ültetvények telepítésével.
Mezőgazdasági termékek értéknövelése, technológiai fejlesztést célzó beruházások támogatása az élelmiszer-feldolgozásban.
A Széchenyi 2020 program keretében megjelent „Az állattenyésztési ágazat fejlesztése - trágyatárolók építése” című felhívás.